’14 fabrikayı satışa çıkartıp NBŞ kotasını % 30’a...
  • Reklam

'14 fabrikayı satışa çıkartıp NBŞ kotasını % 30'a yükselttiler'

12 Mart 2018 - 02:00 - Güncelleme: 12 Mart 2018 - 02:44

     İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener, partisinin Kayseri Olağan 1. Kongresi’ne katıldı. Kadir Has Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ve çocukların “Andımız”ı okuduğu kongreye yoğun katılımın olması dikkat çekti. 
     Divan Kurulu Başkanlığı'na Yusuf Halaçoğlu'nun seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla kongrenin gündem maddeleri görüşülmeye başlandı. Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kayserimizin birbirine sevgi dolu insanlarının bir araya geldiği bu büyük salonda sanki kongre değil de bir düğün yapıyor gibiyiz. Kayserili farkını gösterdi. Bundan sonra diğer şehirlerin işi zor" diye başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

MİLLETİMİZİN PROJESİYİZ
     "Biz henüz 4 aylık bir partiyiz. Bugün itibariyle sadece ben 47 ile gittim. 'İYİ Parti'yi kuramaz' demişlerdi kurduk. 'Yapamaz' demişlerdi birlikte yaptık. Şimdi de kongrelerimizi yapıyoruz. Bundan sonra yapılacak ilk seçim de seçimlerde vatandaşımızın karşısına çıkacağız.
     15 Temmuz hain FETÖ kalkışması sonrası OHAL ilan edildi. Arkasından Saray koalisyonunun küçük ortağı bir bakanlık sistemi önderdi. Burada bir buçuk yıl evvel Erol Güngör’den Ziya Gökalp’ten bahsetmiştim. Anlıyorum ki Türk tipi başkanlık ucubesini ortaya atanlar onlardan tek sayfa okumamış. Biz 2010 referandumunda 'Yapmayın' dedik. Bizi hain ilan ettiler.
     Saray koalisyonunun küçük ortağı diyor ki ‘Bunlar proje partisi’ evet biz proje partisiyiz, milletimizin projesiyiz. Bu partiyi milletimiz kurdu.

NBŞ KOTASI ARTIRILDI
     Yunanistan kafa tutuyor. 18 ada gitmiş, en son Yunanistan’dan gelen koca bir parmak sallama geldi. Hollanda’ya ‘eyyt’ et ithal ediyoruz, Amerika’ya ‘eyyt’ hadi İncirlik’i kapat, Kürecik’i kapat. Sonuç itibariyle bizimkiler konuştu. Tillerson geldi saatlerce süren konuşma, kayıt yok ortada bir şey yok, üç gün sonra bir baktık 14 şeker fabrikası satılığa konmuş. Siz bu ülkede pancarı bitirirseniz yerine mısır şurubundan yapılan nişasta şekeri (NBŞ) kullanırsınız. Yüzde 15 bunun kotası, Almanya’da Fransa’da yüzde 1-2’nin altında. Daha sonra yapılan bir bakanlar kurulunda bu kota yüzde 30’a çıktı. Benim konuşmamdan sonra bilim adamları bir araya geldi bu konu üzerinden değerlendirmeler yaptı. Nişasta şekerinin zararları tek tek açıklandı.
     Biz bu satışı Telekom’da gördük, başka fabrikalarda gördük sattınız yerine bir şey koydunuz mu? Hayır. Yıllardır obezite ve benzeri hastalıklardan avuç dolusu ilaçlar tüketiliyor. Türkiye’de mi üretiliyor bu ilaçlar? Almanya’dan, Fransa’dan alınıyor. Siz bu ilaç firmalarına ortak mısınız? Biz bu soruları sormaya devam edeceğiz.

BOZKURT İŞARETİ VE İSLAM'IN GÜNCELLENMESİ
     İslam'ın güncellenmesi diye bir şey ortaya attılar. Gördük güncellemeyi bozkurt yapmaya çalıştı, bir şeyler yaptı olmadı.
     Ben hacıyım biliyorsunuz ailem de aynı şekilde. Bizim ihtiyarlar bana telefon açtı. İslam Güncellenmesi konusunda konuş. Halacım ben konuşayım da kime ne anlatayım. Adamlar dini menkıbelerden öğreniyor derken güncellemeyi yaptı. (Bozkurt işareti yapıyor) Yusuf Hocam dedi ki ‘megri megri diyerek ağlaştılar’ Hocam onlar ittifakı PKK ile yaptı, FETÖ ile yaptı, şimdi de üçüncü ittifakı Saray’ın küçük ortağı ile yapıyor. Cukka ittifakı.
     Biz ne çukur, ne cukka, ne çıkar ittifakı asla yapmayacağız. Sadece grup kurmak için bir anlaşmamız olmayacak 100 bin imza ile yola çıkacağız. Beyefendilerin FETÖ ile fotoğrafları övgüler dolu konuşmaları ortaya çıkıyor. Aradılar taradılar benim bir tek resmimi bulamadılar. Sonra çıktılar sahte bir fotoğraf ortaya attılar. Yalandan kim ölmüş.
     Gariplerle uğraşıyorlar. Zenginler kaçtı gitti, çaycılar hapis. Size söz veriyorum ben bunlara sonuna kadar hesap soracağım."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lavrov: 'Suriye' konusunda Türkiye'yle tam bir anlaşma olmaz
Lavrov: 'Suriye' konusunda Türkiye'yle tam bir anlaşma olmaz
Hafter, 'Libya'da ateşkes kalıcı değil' dedi, Türkiye'yi suçladı
Hafter, 'Libya'da ateşkes kalıcı değil' dedi, Türkiye'yi...