’Afrin’den sonra Menbiç’ demişti, Tel Rıfat’a yöneldi
  • Reklam

'Afrin'den sonra Menbiç' demişti, Tel Rıfat'a yöneldi

26 Mart 2018 - 02:03

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Varna’da gerçekleşecek Türkiye-Avrupa Birliği zirvesinde, batı ülkelerinin Suriye’deki terör örgütlerine verdiği desteği gündeme getireceğini belirtti. "Bunların derdi terörle mücadele değil" diyen Erdoğan, "Kararımızı verdik ve sahaya girdik. Kısa sürede Tel Rıfat'ı da kontrol altına alıp harekatı hedefine ulaştıracağız" dedi.
     Erdoğan, 26 Ocak'ta AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Afrin'den sonra Menbiç'i bize söz verildiği şekilde teröristlerden arındıracağız, kimse bundan rahatsız olmasın. Sonra Irak sınırına kadar hiçbir terörist bırakmayana kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz" demişti.
     Dün de AKP'nin Giresun ve Trabzon il kongrelerinde konuşan Erdoğan, Suriye'de etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 747 olduğunu hatırlatarak, TSK'nın yeni hedefinin Tel Rıfat olduğunu açıkladı.
     Erdoğan şunları söyledi:
     “Mazlumun ahı yerde kalmayacak. İnşallah kısa sürede Tel Rıfat’ı da kontrol altına alarak bu harekatı hedefine ulaştıracağız. Şimdi de muhataplarımızdan Menbiç konusunda bize en başından beri verilen sözlerin gereğinin yerine getirilmesini talep ediyoruz. Amerika’nın bir an önce  Menbiç’in denetimini terör örgütünden alıp bölgenin gerçek sahiplerine devretmesi gerekir. Şayet terör örgütü buradan çıkartılmazsa, o zaman bu işi bölge halkı ile biz yapmak mecburiyetinde kalırız. Hiç kimse kusura bakmasın, kimsenin taktik hesabı bizi bağlamaz. Elbette müttefiklerimize silah doğrultmayız, ama gördüğümüz hiçbir teröristi de affetmez, indiririz. Aynı durum Kuzey Irak için de geçerlidir. Kandil ve Sincar’daki teröristleri derhal boşaltılmazsa bu işi bizzat yapmak bizim için kaçınılmaz bir durum haline dönüşür. Topraklarının egemenliği konusunda hassas olanlardan bu hassasiyeti önce terör örgütlerine karşı göstermelerini bekliyoruz. Terör örgütlerinin orada ne işi var, hadi gönder. İşgalci gibi duruyorlar, bunlar terörist. Teröristlerin cirit attığı bir yerde egemenlik lafı etmek boş bir iştir. Kimsenin tek karış toprağında gözümüz yok. Ama bize tehdit oluşturacak olan teröristleri de biz halleder geçeriz. Önceliğimiz ülkemize yönelik tehditleri ortadan kaldırmaktır. Her istikrarsızlık ülkemize çok ciddi sığınmacı akınına yol açıyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Putin'den suçlama geldi: Türk askerleri dışarı çıkmamalıydı
Putin'den suçlama geldi: Türk askerleri dışarı çıkmamalıydı
Bakanlık'tan bir acı haber daha: İdlib’de 1 şehit, 2 yaralı
Bakanlık'tan bir acı haber daha: İdlib’de 1 şehit, 2 yaralı