AHMET DAVUTOĞLU "ADAY DEĞİLİM"
  • Reklam

AHMET DAVUTOĞLU "ADAY DEĞİLİM"

26 Nisan 2018 - 15:18

Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı süpriz görüşmenin ardından bugün Meclis'te basın açıklaması yaptı.

Davutoğlu "Birkaç gün içinde şahsımla ilgili yapılan yorumlar konusunda kanaatimi paylaşmak isterim. Her zaman ilkesel davrandım. Akademik hayatta da, devlet hayatında da. Her şeyden önce herhangi bir fikrin ya da siyasi tavrın meşru olması için insanoğlunun onurunun, canının, düşünce ve inanç özgürlüğünün korunması esastır" siyaset çizgisinde ilkeli bir tavır benimsediğinin altını çizdi.

"Sayın Abdullah Gül’ün daveti üzerine birçok spekülasyon üretildi. Birlikte çalıştığım cumhurbaşkanları ve başbakanlar benimle görüşme davetinde bulunduğundan bunu yerine getiririm. Bununla ilgili spekülasyonlara da prim vermem" diyerek, 11.Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmeye açıklık getiren Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğu, "Ak Parti'nin kararı benim de kararımdır. Sayın Cumhurbaşkanımız benim de adayımdır" diyerek, spekülasyonlara son verdi.

Eski Başbakan Davutoğlu, "Önümüzdeki seçimde de milletvekili adayı değilim. Herhangi bir makam beklediğim için de değil. Kaygılarımı gerekli gördüğüm zaman Sayın Cumhurbaşkanı ile de, kamuoyu ile de paylaşacağım. Başta FETÖ, PKK, DEAŞ ve hangi isim altında olursa olsun bütün terör örgütleri ile verilecek mücadelede en ön safta olmaya devam edeceğim" açıklamasını yaparak, önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağını beyan etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'AB, Türkiye'yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor'
'AB, Türkiye'yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor'
1.186 yeni vaka, 17 can kaybı
1.186 yeni vaka, 17 can kaybı