AKP iktidarı kamuya ait bütün kurumları satmaya kararlı
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

AKP iktidarı kamuya ait bütün kurumları satmaya kararlı

12 Mayıs 2018 - 02:01 - Güncelleme: 12 Mayıs 2018 - 02:05

     Maliye Bakanı Naci Ağbal, özelleştirmeye alınabilecek yeni varlıklarla ilgili Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın çalışma başlattığını söyledi.
     Maliye Bakanı Ağbal, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde bir otelde Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ortaklığında düzenlenen 'Türk Bankacılık Sektöründe Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanı ile Mücadele Çalıştayı'na katıldı. Ağbal, çalıştaydaki konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. 

YENİ ÖZELLEŞTİRMELER GELİYOR!
     Basın mensuplarının "Özelleştirmeye alınabilecek yeni varlıklar olabilecek" yönündeki ifadelerini hatırlatması üzerine Bakan Ağbal, "Özelleştirme İdaresi Başkanlığımız ilgili bakanlıklarla kamu idareleriyle birlikte özelleştirme portföyüne alınabilecek varlıklar konusunda çalışmalar yapıyor. Bu konuda hazırlıklarımız var. Ama takdir edersiniz ki bununla ilgili açıklamayı Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı çıktıktan sonra daha doğru olur diye düşünüyorum. Gerçekten özelleştirme uygulamalarını biz serbest piyasa ekonomisinin gelişmesinin bir aracı olarak görüyoruz. Birçok alanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı olarak hazırlıklarımız var. Onları Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun gündemine getireceğiz. Orada kabul edilenleri sizlerle paylaşacağız" yanıtını verdi.
     Bakan Ağbal, "Ne zaman olur" sorusuna ise "Yakın bir zamanda yapacağız" şeklinde yanıt verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Moskova ısrarlı: Suriye’nin kuzeyi Esad’a devredilsin
Moskova ısrarlı: Suriye’nin kuzeyi Esad’a devredilsin
Yunan Bakan'dan Türkiye'ye küstah tavır: Ya barış, ya savaş
Yunan Bakan'dan Türkiye'ye küstah tavır: Ya barış, ya savaş