AKP Sözcüsü Ünal’dan MHP liderini kızdıracak açıklama
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

AKP Sözcüsü Ünal’dan MHP liderini kızdıracak açıklama

11 Mayıs 2018 - 00:17

     AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AKP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ünal soru cevap bölümünde sarf ettiği sözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alır nitelikteydi. Ünal, "Eğer bir siyasi parti yeni sistemde kendi genel başkanını cumhurbaşkanı adayı göstermiyorsa iktidar olma iddiası yok demektir" dedi.
     AKP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Mahir Ünal, “Cumhurbaşkanı adayı konusunda bir türlü çatıydı, kapıydı, pencereydi biz uzlaşmaya varamayan, daha sonra ‘bari meclise dönük bir şeyler yapalım' diyerek kendi aralarında bir ittifak oluşturan siyasi partilerin bu süreçteki girişimleri, milletvekili alışverişleri, taşımalı sistem getirip götürmeleri göstermiştir ki, bu ülkeyi yönetebilecek, böyle zor bir coğrafyada bu ülkeyi taşıyabilecek kadrolar ak kadrolardır, taşıyabilecek lider de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Eski sisteme dönmeyi kendilerine vizyon edinmiş, Erdoğan'ı yıkmayı kendilerine hedef edinmiş kadroların Türkiye'yi yönetme gibi bir iddiası zaten olamaz” diye konuştu.

ADAY SEÇİM TAKVİMİNİ AÇIKLADI
     AKP Sözcüsü Mahir Ünal, ” 14 komisyon milletvekili adaylarının mülakatını yapıyor. Cumartesi günü 7 bin 340 adayın mülakatını bitirmiş olacağız.Aday tanıtım toplantımızı 25 Mayıs günü yapacağız. Seçim beyannamesi 25 Mayıs'ta açıklanacak” dedi.

İKTİDAR OLMA İDDİASI YOKTUR
     AKP Sözcüsü Ünal açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Soru cevap bölümünde sarf ettiği sözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alır nitelikteydi.
     Ünal şöyle konuştu:
     “Muharrem İnce’nin sözü herhalde kendi tabanına dönük bir söylem olarak görmek lazım. Seçimi kazanmışta seçim sonrasını mı düşünüyor? Öncelikle Muharrem İnce kendi partisinde verdiği genel başkanlık mücadelesini kazansın sonra Türkiye’yi konuşuruz. Çünkü cumhurbaşkanlığı, siyasi partilerin genel başkanlarının iktidar olma iddiasıdır. Eğer bir siyasi parti yeni sistemde kendi genel başkanını cumhurbaşkanı adayı göstermiyorsa iktidar olma iddiası yok demektir. Eğer bir genel başkan, kendisine rakip olarak çıkan birisini cumhurbaşkanı adayı olarak gösteriyorsa bu da ondan kurtulmak istediği anlamına geliyor demektir”

İNCE’NİN HAKKARİ MİTİNGİ
     AKP Sözcüsü Ünal, Muharrem İnce’nin Hakkari’de yaptığı mitingde Türk Bayrağı olmasıyla ilgili yöneltilen soruya ise şu şekilde cevap verdi:
     “Güzel gelişme. Tabii ki bir cumhuriyetin kuruluşunda Halk Fırkası ismiyle var olan bir partinin Hakkari’de PKK’nın siyasi uzantısı niteliğindeki bir partinin adeta miting yapması geçmişte herkesin içini acıtmıştır. Dolasıyısla bugün bu şekilde miting yapıyor olmaları da devletin ne kadar güçlü olduğunu, bölgede teröristlerin bırakın şehri kırsaldan bile temizlendiğini bölgeye gidince görüyorsunuz. Tabii ki böyle bir Türkiye’de CHP’nin adayı Türk bayrağı ile mitingini yapmıştır, yapacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Moskova ısrarlı: Suriye’nin kuzeyi Esad’a devredilsin
Moskova ısrarlı: Suriye’nin kuzeyi Esad’a devredilsin
Yunan Bakan'dan Türkiye'ye küstah tavır: Ya barış, ya savaş
Yunan Bakan'dan Türkiye'ye küstah tavır: Ya barış, ya savaş