Bahçeli’nin af önerisine AKP’den cevap: Gündemimizde yok
  • Reklam

Bahçeli'nin af önerisine AKP'den cevap: Gündemimizde yok

29 Ağustos 2018 - 22:24

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AKP MYK toplantısı 3 saatin ardından sona erdi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MHP'nin af önerisine sıcak bakmadıklarını kaydettiği basın toplantısında, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın devam edip etmeyeceğini henüz değerlendirmediklerini söyledi.
     Çelik, MHP’nin af önerisine, “Daha önce açıkladığımız pozisyonumuz neyse, o pozisyonumuzu koruyoruz. Af konusu bizim gündemimizde yok” şeklinde cevap verdi.
     Sözcü Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili yaptığı açıklamaları konusunda ise, “Hayretle karşılıyoruz. Sayın Macron’un kullandığı kavramlara hakim olmadığını görüyorum. Türkiye, Atatürk Türkiyesi değil, diye bir ifade kullanıyor. Kurucu liderinin gösterdiği hedefler doğrultusunda yürüyen bir Türkiye var. Sanki Türkiye’de laiklikte bir aşınma varmış gibi ifadeler kullanıyor. İslami terör diye son derece yanlış bir ifadeyi kullanmaya devam ediyor. Bunlar orta düzeyde oryantalist yaklaşımlardır. Sayın Fransa Cumhurbaşkanı’ndan hem Türkiye’ye yönelik sağduyulu ifadeler duymak isteriz, hem de İslam ve terör kelimelerinin yan yana kullanılmasının ne kadar yanlış olduğunu söylemek isteriz. Bir konuşmada birden fazla hata yapılmıştır” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN GELECEĞİ
     Ömer Çelik, Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de devam edip etmeyeceği konsunda, “Bu ittifakın kıymetli olduğunu hep söylüyoruz. Yerel seçimlerde ittifak olup olmayacağını henüz değerlendirmedik” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hendek’teki patlamanın araştırılmasına AKP-MHP'den ret
Hendek’teki patlamanın araştırılmasına AKP-MHP'den ret
1.041 yeni vaka, 22 can kaybı
1.041 yeni vaka, 22 can kaybı