Erdoğan ’Af gündemde yok’ dedi, Bahçeli geri adım atmadı
  • Reklam

Erdoğan 'Af gündemde yok' dedi, Bahçeli geri adım atmadı

13 Mayıs 2018 - 22:22 - Güncelleme: 13 Mayıs 2018 - 22:28

     MHP Lideri Bahçeli, gazetecilerin “Sayın Cumhurbaşkanı İngiltere’ye giderken ‘af gündemimizde yok’ dedi. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz” sorusunu “Allah’ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum” diye yanıtladı.
     Bahçeli şunları söyledi:
     “Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş, kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız. 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP'nin çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşması son derece doğal, son derece meşru ve elbette de en tabii hakkıdır. Sayın Başbakan ‘teröristlere kesinlikle af yok' diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kastettiğimiz zaten budur. Biz kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi onbinlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allah'ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum.”

KENDİSİNE AİT BİR TALEP
     Bahçeli geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, bazı mahkumlar için af önerisinde bulunmuştu. Bahçeli’nin bu teklifini İngiltere’ye hareket ederken değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Bahçeli'nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok” yanıtını vermişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1.012 yeni vaka, 19 can kaybı
1.012 yeni vaka, 19 can kaybı
Srebrenitsa katliamı 25. yılında gözyaşlarıyla lanetlendi
Srebrenitsa katliamı 25. yılında gözyaşlarıyla lanetlendi