Kürdistan Sosyalist Partisi’nden Erdoğan’a destek geldi
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Kürdistan Sosyalist Partisi'nden Erdoğan'a destek geldi

13 Şubat 2018 - 00:07

     Türk Tabipleri Birliği'nin başındaki "Türk" ifadesini çıkarmak isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Kürdistan Sosyalist Partisi Genel Başkanı Mesut Tek'ten destek geldi. Son aylarda Erdoğan'a kayıtsız-şartsız destek olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu gelişme karşısında takınacağı tutum merak ediliyor.
     Kürdistan Sosyalist Partisi 2016 yılında resmen kuruldu. Parti Yargıtay kayıtlarında hala aktif durumda bulunuyor.
     Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türk Tabibler Birliği’nin başındaki Türk ifadesinin kaldırılması konusunda katıldığını belirten Kürdistan Sosyalist Partisi Genel Başkanı Mesut Tek, sosyal medya hesabından, “Farklı gerekçelerle de olsa Cumhurbaşkanı'na katılıyorum. Bence de Türk Tabibler Birliği’nin (TTB) başındaki ‘Türk’ ifadesi kaldırılmalıdır. Tabibler Birliği olmasını öneriyorum. Bu ad daha kapsayıcıdır” şeklinde mesaj yazdı.
     Türk Tabipleri Birliği’nin “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlıklı açıklamasının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği'nden “Türk” ve "Türkiye" ifadesinin çıkarılması gerektiğini söyleyerek, bunun için Bakanlar Kurulu'nun karar alacağını belirtmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazakistan'da cumhurbaşkanlığı seçimini Tokayev kazandı
Kazakistan'da cumhurbaşkanlığı seçimini Tokayev kazandı
Moskova'dan petrol ihracatında dolara karşı 'ruble' hamlesi
Moskova'dan petrol ihracatında dolara karşı 'ruble' hamlesi