Man Adası iddialarına karşı çıkan iktidar kanadı çelişki...
  • Reklam

Man Adası iddialarına karşı çıkan iktidar kanadı çelişki içinde

30 Kasım 2017 - 02:08 - Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 02:12

     Üç gündür Türkiye'nin gündemine oturan "Man Adası devleti ile ticaret" meselesinde Türkiye ikiye ayrılmış durumda. Muhalifler Kemal Kılıçdaroğlu'na inandı, iktidar kanadı ise "Belgeler sahtedir, bu bir ABD-FETÖ tuzağıdır" savunması yapıyor.
     AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Kılıçdaroğlu'nun iddiaları yalan, yersiz. Türkiye'ye döviz getiren, ticaretten kâr eden firmanın Türkiye'ye gelen parasını dışarıya gitmiş gibi göstererek ne olduğunu bilmediğimiz birtakım kağıtları elinde salladı. Türkiye'den dışarıya giden milyonlarca dolar para değil, aksine Türkiye'ye gelen döviz, kazanılan para ve resmi olarak yapılan bir ticaretten bahsediliyor" dedi.
     Ardından Tayyip Erdoğan'ın avukatı, "Müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir. Kılıçdaroğlu, gösterdiği kağıtları derhal kamuoyuyla paylaşmalıdır. Ayrıca Sayın Mustafa Gündoğan hiçbir zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalemi olmamıştır. Yine ayrıca K.K, söz konusu kağıtları bugün mesai bitimine kadar derhal bir Cumhuriyet savcılığına vermeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır" dedi.
     Tayyip Erdoğan da "Yurt dışına giden tek kuruş para yok. Adları geçenlerin şirketlerini satmaları sonucu gelen para var. Ticaret yapmak suç değil. Belgeleri savcılığa versin" dedi.
     Açıklamalar arasındaki çelişkiyi herkes görüyor. İkisinde, "ticaret var, para gitmedi, para geldi", birinde ise "açıklanan belgelerin tamamı sahte" deniliyor.
     Para bir ticaret sonucu geldi ise neden şirketlerde başkalarının adı geçiyor? Vergisi ödenmiş mi? 1 sterlinlik şirket, 15 milyon dolarlık şirketleri nasıl yutmuş?
     Kısacası "Para gitmedi, geldi" demek, belgelerin doğru olduğunu göstermesi bakımından dikkat çekici.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'AB, Türkiye'yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor'
'AB, Türkiye'yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor'
1.186 yeni vaka, 17 can kaybı
1.186 yeni vaka, 17 can kaybı