Mehmetçik teröristlerle savaşıyor, Erdoğan CHP’yle...
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Mehmetçik teröristlerle savaşıyor, Erdoğan CHP'yle uğraşıyor

27 Ocak 2018 - 22:44

     Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken Lozan'ı hedef aldı.
     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’yi “terör örgütleriyle beraber” olmakla suçlarken, Lozan konusunda da dikkat çeken sözler söyledi.
     Erdoğan, “Şimdi Kılıçdaroğlu’na sorarsan Lozan’da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Parti’ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum. Görecekler, kim, nerede, neyi vermiş” dedi.
     Erdoğan, Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi öncesi, dışarıda toplanan partililere seslendi. TSK tarafından Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın 8. gününde olunduğunu anımsatan Erdoğan, “Mücadelemizi sürdürürken karalılığımız devam ediyor. Bizler Ankara’dan; Başbakanımız, bakanlarımız diplomasiyi yürütüyor. Biz Rusya, Amerika İngiltere ile Avrupa’nın değişik ülkeleri ile hepsiyle bu görüşmeleri yapıyoruz. Dışişleri Bakanlığımız görüşmeleri yapıyor çünkü uluslararası camia eğer kendinizi anlatmazsanız tarihte olduğunu gibi meydanda kazanırsınız, masada kaybedersiniz. Lozan’da öyle olmadı mı?” dedi.

'TARİHİ DOSYALARI HAZIRLATIYORUM'
     CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle hedef alan Erdoğan, şöyle devam etti:
     “Şimdi Kılıçdaroğlu’na sorarsan Lozan’da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Parti’ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum ve o tarihi dosyaları, Lozan da olmak üzere bunları o belgelerle anlatacağız. Görecekler, kim, nerede, neyi vermiş. Yalan, yanlış, dolanbazlarla, cambazlarla bu milleti aldatamazsınız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazakistan'da cumhurbaşkanlığı seçimini Tokayev kazandı
Kazakistan'da cumhurbaşkanlığı seçimini Tokayev kazandı
Moskova'dan petrol ihracatında dolara karşı 'ruble' hamlesi
Moskova'dan petrol ihracatında dolara karşı 'ruble' hamlesi