’MHP’de demokrasi diye bir şey kalmadı’
  • Reklam

'MHP'de demokrasi diye bir şey kalmadı'

08 Aralık 2017 - 20:58 - Güncelleme: 08 Aralık 2017 - 21:01

     Çorum’un Sungurlu ilçesinde Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın'ı belediye binasında karşıladığı için 25 Eylül’de sevk edildiği il disiplin kurulu kararıyla 16 Ekim’de MHP’den ihraç edilen Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Devlet Bahçeli’ye hakkımı helal etmiyorum” dedi.

     Kararın kendisine tebliğ edilmesinden sonra Başkan Şahiner bir sosyal paylaşım sitesindeki hesabından şunları paylaştı:

     "Hayatım boyunca içinde bulunmaktan onur duyduğum ve görev aldığım, her kademesinde mücadelesini verdiğim partimin, ülkemin geleceği ile ilgili verilen kritik kararlar noktasında takındığı tutum, şahsımı ve benim gibi düşünen birçok ülke sevdalısını endişeye düşürmüş ve ülkemizin geleceğine yönelik hayal kırıklığına uğratmıştır.

     Demokratik hayatın temel unsuru olan partim içinde sadece demokrasiye olan inançlarıyla farklı fikirlere sahip ülke sevdalılarının disiplin kurullarına sevkleri, hatta partiden ihraçlarıyla devam eden süreç, partim içinde özgür düşünce ile siyaset yapma imkanının kalmadığını da göstermiş durumdadır.

     Tüm bu gelişmelerle birlikte şahsım adına ne yazık ki siyasi bir yol ayrımına gelinmiştir. Beni partiden ihraç edebilirler ama ülkücüğümden ve milliyetçiliğimden ihraç etmeye kimsenin gücü yetmez. Genel merkez dahil hakkımı hiç birine helal etmiyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Putin'den suçlama geldi: Türk askerleri dışarı çıkmamalıydı
Putin'den suçlama geldi: Türk askerleri dışarı çıkmamalıydı
Bakanlık'tan bir acı haber daha: İdlib’de 1 şehit, 2 yaralı
Bakanlık'tan bir acı haber daha: İdlib’de 1 şehit, 2 yaralı