Pompeo, Çavuşoğlu’ndan ’Rahip’in salıverilmesini istedi
  • Reklam

Pompeo, Çavuşoğlu'ndan 'Rahip'in salıverilmesini istedi

05 Eylül 2018 - 01:58

     Amerikan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Türkiye tarafından yapılan açıklamada, görüşmede Suriye konusu ve ikili ilişkilerin konuşulduğu açıklanmıştı. 
     Amerikan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, iki bakanın gündeminde Suriye’de rejimin operasyon düzenlemesinin beklendiği İdlib ve iki ülke arasında yaşanan rahip Brunson krizi vardı.

SURİYE KONUSUNDA GÖRÜŞ BİRLİĞİ
     Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert’in yaptığı yazılı açıklamada iki bakanın, Esad rejiminin İdlib’e düzenleyeceği saldırının Suriye’de çatışmaları kabul edilemez şekilde tırmandıracağı konusunda görüş birliği içinde oldukları belirtildi.

BRUNSON ISRARI SÜRÜYOR
     Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, Pompeo Çavuşoğlu ile görüşmesinde rahip Brunson konusunu da gündeme getirdi. Pompeo, Türkiye’nin Brunson’ı serbest bırakmasının önemini vurguladı. Açıklamada iki bakanın konunun ve iki tarafı ilgilendiren diğer sorunların çözümü için görüşmeye devam etmekte kararlı oldukları belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriye'ki TSK birliklerinin hareketleri asgariye indirildi
Suriye'ki TSK birliklerinin hareketleri asgariye indirildi
'Corona virüs'e karşı etkili olan 3 ilacın ismi açıklandı
'Corona virüs'e karşı etkili olan 3 ilacın ismi açıklandı