Ruhani sert çıktı: ABD’nin kirli planlarına karşı sessiz...
  • Reklam

Ruhani sert çıktı: ABD'nin kirli planlarına karşı sessiz kalmayacağız

10 Aralık 2017 - 20:33

     İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin Kudüs'teki kutsal mekanlarını korumak için her türlü adım atacağını belirtirken, “İran, ABD’nin kirli planlarına karşı sessiz kalmayacak” mesajını da verdi.

     Ruhahi, bu sabah İran Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada büyük güçlerin “terör gruplarının bölgeyi yönetmesini istediğini” belirtti.

     Ruhani, “Bugün ABD, Şiyonizm’in yardımıyla Kudüs’ü hedef alan yeni bir karar aldı, ama bizler onların kirli planlarına karşı sessiz kalmadık ve hiçbir zaman sessiz kalmayacağız” şeklinde konuştu.

     Filistin halkını desteklemek ve Kudüs’teki kutsal mekanlarını konumak için “gerekli olan her adım atayacaklarını” da vurgulayan Ruhani, “İslam milletlerinin yakında Kudüs’ü kurtaracaklarını” da söyledi.

 

SUUDİ ARABİSTAN’A UYARI

     Hasan Ruhani konuşmasında ayrıca Suudi Arabistan’a yönelik mesajlar da verdi. Ruhani Suudi Arabistan’ın “yarından başlayarak Yemen’i bombalamayı durdurması ve İsrail’in komutanlığının altında olmaktan vazgeçmesi durumunda İran'ın Suudi hükümetiyle ilişkileri iyileştirmeye hazır olduğunu” da kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İTO: Bakanlığın açıkladığı veriler gerçekleşen rakamlar değil
İTO: Bakanlığın açıkladığı veriler gerçekleşen rakamlar...
Hasta sayısı Türkiye'de 18 bini, dünyada 1 milyonu aştı
Hasta sayısı Türkiye'de 18 bini, dünyada 1 milyonu aştı