Türklük düşmanı HÜDA-PAR’dan AKP’ye destek kararı
  • Reklam

Türklük düşmanı HÜDA-PAR'dan AKP'ye destek kararı

14 Haziran 2018 - 00:49

     HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz Bursa İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar programında partililer ve sivil topum kuruluşları ile  bir araya geldi.
     İftar sonrasında yaptığı konuşmada seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledikerini söyleyen Yavuz, "Biz Cumhurbaşkanlığı meselesinde bir aday çıkarmadık, adayların içerisinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı verdik.
     Fakat bizim bu destekleme kararımız bütün yanlışlara 'Evet' deme anlamını taşımamaktadır. Kim kızacak, kim küsecek, kim darılacak, kim hiddetlenecek diye bakmadan; korkmadan, cesaretle ama hakaret etmeden, nezaketle yanlışları dile getireceğiz. Onun için Türkiye'nin gerçek anlamda böyle bir muhalefete yani HÜDA PAR'a ihtiyacı vardır." diye konuştu.

MİLLİYETÇİLİK BİR MİKROPTUR
     Öte yandan geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir TV programında soruları cevaplandıran HÜDA-PAR sözcüsü Sait Şahin, "Türklük anayasadan çıkarılmalı, Mustafa Kemal Atatürk tartışılmalı, milliyetçilik bir mikroptur" şeklinde ifadeler kullanmıştı. 
     Federasyon sisteminin tartışılabileceğini söyleyen Şahin, "Mevcut anayasa ile Kürtlerin varlığı hala resmi bir dil ile inkar ediliyor. 'Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür' ifadesi Kürdün inkarıdır, bunun kaldırılması lazım" demişti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ali
    2 yıl önce
    hüdapar çok iyi bir partiye benziyor. hakında desteği artıyor. geleceğin partisi olacak galiba.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1.192 yeni vaka, 19 can kaybı
1.192 yeni vaka, 19 can kaybı
Fransa, AB'den Türkiye’ye yeni yaptırımlar talep etti
Fransa, AB'den Türkiye’ye yeni yaptırımlar talep etti