Yıldırım: Terörün olduğu yerde fabrika kursan ne olur!
  • Reklam

Yıldırım: Terörün olduğu yerde fabrika kursan ne olur!

05 Haziran 2018 - 23:56

     AKP Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari yaptığı konuşmada muhalefet partilerinin eleştirlerine cevap verdi. Yıldırım, "Bölgede fabrika kurmak için önce terörü kurutmak gerek" diyen Yıldırım özetle şunları anlattı:
     "Hakkari'den söylüyorum; bu toprakların hiçbir karışında alçak terör olmayacak, bunların tamamının kökünü kazıyacağız. Bizim Kürt kardeşlerimizle ilgili bir derdimiz, onlarla ilgili sıkıntımız yok. Onlar bizim kardeşimizdir. Kürtlüğünüz ile gurur duyun, Kürt olduğunuzu gururla söyleyin, bunun için hiç kimse size bir şey yapamaz.

AMERİKA, AVRUPA BİR OLMUŞLAR
     Amerikası, Avrupası bir olmuşlar 'Kürtlere bir devlet kuralım' diyorlar. Kürtlerin devleti burası, Anadolu toprakları. Başka kapıya gidin. Kürt kardeşlerimizin PKK diye bir sorunu var. Bunlar Kürtlerin de Türklerin de bütün masum insanların başının belasıdır. Bu belayı hep birlikte defetmeye azmettik, yemin ettik, inşallah birlikte başaracağız.

TERÖRÜN OLDUĞU YERDE FABRİKA KURSAN NE OLUR?
     Hakkari bu alçaklara fırsat vermediniz, burada çukur siyasetine asla izin vermediniz dik durdunuz onlara boyun eğmediniz sizlere çok teşekkür ediyorum. Fabrika için önce terörü kurutmak lazım. Önce onu yaptık. Yol yapmak lazım havaalanı yapmak lazım. Şimdi onlar bitti sıra fabrikaya geldi. Terörün olduğu yerde fabrika kursan ne olur?

TERÖRÜN YERİNİ TİCARET ALACAK
     Fabrika günleri de yakın yeni üretim alanları da yakın. En büyük müjdeye geliyorum o da şudur burada sınır ticareti Hakkari'nin Van'ın Ağrı'nın Iğdır'ın Şırnak'ın bu bölgedeki illerin geleceği sınır ticaretinde. Üzümlü Esendere kapısı açık, şimdi Derecik Şemdinli Sınır Kapısı'nı da açacağız. Yetmez, İran'a Şemdinli alan kapısını da açacağız. Böylece komşuyla, Irak ile ticaret başlayacak ve burada terörün yerini ticaret alacak, üretim alacak, insanlarımızın yüzü gülecek. Şimdiye kadar terör yüzünden olmadı. Kayak tesislerini yeniden yapıyoruz. İş fabrika diyor önce terör sonra fabrika sonra iş sonra da gençlerimiz için aydınlık bir gelecek."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Srebrenitsa katliamı 25. yılında gözyaşlarıyla lanetlendi
Srebrenitsa katliamı 25. yılında gözyaşlarıyla lanetlendi
1.016 yeni vaka, 21 can kaybı
1.016 yeni vaka, 21 can kaybı