’Zarrab’da kimin eli kimin cebinde belli değil...
  • Reklam

'Zarrab'da kimin eli kimin cebinde belli değil...

06 Aralık 2017 - 19:15 - Güncelleme: 06 Aralık 2017 - 19:31

     CHP eski Milletvekili Aykan Erdemir’in mal varlığına el konuldu. Erdemir hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Türkiye'den ABD'deki Zarrab davasına "sahte delil ve belge götürdüğü" iddiasıyla yakalama kararı çıkarılmıştı.
     Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, Reza Zarrab davası üzerinden kendisini hedef alan gazete haberlerine sert tepki gösterdi. Davutoğlu "Daha önce hain FETÖ’nün itibar suikastlarının ve kumpaslarının sonuçları ortada iken aynı yöntemlerle siyasi, ekonomik operasyonlar yapılması FETÖ'cülüğün başka bir türüdür" açıklamasını yaptı.
     Davutoğlu’nun basın ofisinden yapılan açıklamada, "Amerika'da bir davada sanık iken tanık olarak ifade veren şahsın herhangi bir güvence talebi Sayın Davutoğlu döneminde Başbakanlığa intikal etmemiş, kendisinden böyle bir talepte bulunulmamıştır.
     Ayrıca Sayın Davutoğlu'nun anılan şahısla 17/25 Aralık'tan önce de sonra da, doğrudan ya da dolaylı hiç bir teması, görüşmesi, iletişimi gerçekleşmemiştir" denildi.

KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SORUŞTURMA
     Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten soruşturma başlattı.
     Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun salı günü partisinin Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması'ndaki sözleriyle kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de 15 bin 679, İstanbul'da 8 bin 852 hasta var
Türkiye'de 15 bin 679, İstanbul'da 8 bin 852 hasta var
Büyükşehir belediyelerinin bağış kampanyalarına engelleme
Büyükşehir belediyelerinin bağış kampanyalarına engelleme